Druhý závod drážďanské zimní ligy proběhl minulou sobotu pod taktovkou Post SV Dresden. Běhalo se v lese Dresdner Heide, resp. v jeho menší části přiléhající ke čtvrti Bühlau.
Teplota byla kolem nuly, v lese žádný sníh nebyl, ale cesty byly pokryté ledem. Běžet se po nich dalo jen s hřeby a s velkou opatrností.
Zázemí bylo v kabinách u fotbalového hřiště. Převlékání ve vytápěných prostorech bylo příjemné. Stejně tak nulové startovné potěšilo.
Mapa nesla název Dresdner Heide Haarweidenstausee a byla v měřítku 1 : 10 000 a ekv. 5 m. Stav byl květen 2025. Víceméně seděla až na porosty, které v lednu vypadaly hodně jinak než na mapě.
Ze 167 startujících bylo jen 5 Čechů. Michal a Eliška Žejdlíkovi z LTP a tři Lošťandy. Kategorií bylo 6, my jsme si vybrali druhou nejdelší/nejtěžší a zároveň nejhojněji obsazenou.
Nijak extra se nám nedařilo. Já nechal 6 minut na dohledávce 6. kontroly a skončil až v třetině výsledků. Navíc jsem si roztrhl kalhoty od pasu ke koleni.
Mittel Schwer (64)
1. Bader Leif (Post-SV Dresden) 52:58
18. Žejdlík Michal 70:37
52. Žejdlíková Eliška 94:28
