Sprintovou mapu Loun (centra, výstaviště a sídliště) vytvořili Michal Žejdlík, Miloš Eiselt a Martin Klein již v roce 2023. Ale až nyní, v sobotu 25. dubna, jsme ji využili a uspořádali na ní dva závody.
Jelikož Louny jsou až na okraji naší závodní oblasti, a naopak nejsou daleko od Prahy, rozhodli jsme se uspořádat závody hned pro tři oblasti – Ještědskou, Středočeskou a Pražskou. Dopoledne oblastní mistrovství ve sprintu a odpoledne veřejný závod sprintových štafet. Oba závody odřediteloval Martin Klein.
Centrum závodu bylo v areálu výstaviště (Masarykovy sady). Zde bylo dostatečně prostorné zázemí pro pořadatele i pro závodníky. Bylo krásné slunečné počasí, tak nebylo nutno stavět stany a všichni se jen rozložili na trávnících. K dispozici byl stánek Sporticusu s OB vybavením, Lošťákovic O-kafé a bufet, o který se s ohledem na naše nedostatečné kapacitní možnosti postarali kamarádi z KUL.
Dopolední sprint se běžel v centru města. Mapy „Louny – centrum“ byla pro všechny v měřítku 1 : 4 000. Tento prostor zmapoval Michal a zrevidoval Martin. Tratě postavil Honza Eiselt. Hlavního rozhodčího dělal Michal. Běhalo se v historickém centru města, ale některé kategorie zavítaly i do lesnatého svahu nad Ohří. Ve 40 kategoriích odstartovalo 923 závodníků.
Odpoledne následovaly sprintové štafety. V hlavních kategoriích to byly 4členné štafety DHHD a 3členné štafety v kategorii MIX. Běželo se v prostoru výstaviště (včetně areálu tenisových kurtů), na sídlišti a do „pytlíku“ se šlo po lávce přes Ohři do malého parčíku. Start a cíl byly samozřejmě přímo na shromaždišti. Mapa nesla název „Louny – Masarykovy sady“. Tratě postavil Jakub Bílý, rozhodčího dělal Martin. V osmi kategoriích odstartovalo 125 štafet, tedy 477 závodníků.
Nebylo to naše první OM ve sprintu. To jsme pořádali již v roce 2018 v Krupce na mapě Mrtvý kámen. To bylo ale jen pro Ještědskou oblast s účastí 262 běžců. V případě štafet to byla pravděpodobně naše premiéra (při nejmenším v porevolučním období). Dopoledních 923 startujících překonalo rekord z roku 2021, kdy jsme na Černých vodách pořádali béčka pro 652, resp. 648 závodníků.
I když se našlo několik nedostatků, závodníci odjížděli většinou spokojeni. Nabídli jsme nový neokoukaný prostor.
Díky všem pořadatelům, kteří se starali o přípravu předem i těm,
kteří pomáhali jen v den závodu. Díky za roznos a hlídání kontrol, za IT, za občerstvení, za pořízení cen a vyhlášení, za start, za cíl, za parkování a za mnoho dalších věcí. A to nejenom členům oddílu, ale i několika ochotným studentům Gymnázia Teplice.
Výsledky a fotky naleznete na ORISu.
