Na druhý den závodů SAXBO jsme se vydali s nejistým očekáváním. Pořadatelé totiž připravili netradiční trať – střední trať prodloužená o polovinu času se sprintovou vložkou. Čekaly nás tak náročné dohledávky, veliké převýšení, spousta kontrol a skal. S dvaceti osmi kontrolami jsem tak kromě mapotočky v půlce trati otáčel i popisky.


Sázka na experiment se myslím vyvedla, velmi jsem si to celé užil. A že jsem měl na to spoustu času. Tím, že byla trať fakt dlouhá a fyzicky hodně náročná, strávil jsem v lese přes 102 minut. I s tímto časem se mi podařilo zvítězit. Má kategorie holt postrádá dostatek startujících.
Přihlášených bylo 861, závodní prostor byl kvůli tomu napěchovaný a s dohledávkou tak pomohly proudy běžců lezoucích ve štěrbinách mezi skalami. “Tady bych to radši neriskoval,” říkám si pro sebe. Zde spodu se ozve: “Dolů to půjde.” Tak jsem šel ;D
Kluci dopadli následovně: Vojta Cingl (H18C) s časem 66:43 na sedmém místě, Honza Peremský (H18C) s časem 102:00 na dvanáctém místě.
Návrat domů byl pro nás všechny pozdní, alespoň pro mne i sladký. Zlatá medaile ze SAXBA. Jen nikdo nemusí vědět, že v kategorii jsme doběhli čtyři.
